نحوه تنظیم کردن دامنه اختصاصی در کوتاه کننده لینک KKlK.iR

06.Jun.2021

تنظیم DNS دامنه سفارشی

CNAME و DNS

برای تنظیم دامنه اختصاصی پس از ثبت دامنه و فعال سازی آن در پنل کاربری kn7.ir به ۲ روش می‌توانید آن را بر روی کوتاه کننده لینک کوروش نت (کا ان 7) تنظیم کنید.

 

 

 روش اول (CNAME) domain.kn7.ir

زمانی که شما دامنه خود را بر روی یک سرویس دهنده DNS تنظیم کرده‌اید می‌توانید با استفاده از امکان CNAME دامنه اصلی و یا زیردامنه (subdomain) را بروی دردانه تنظیم کنید.

برای تنظیم CNAME در قسمت تنظیمات DNS سرویس دهنده وارد شده و یک رکورد جدید بر روی دامنه اصلی و یا زیر دامنه به آدرس kn7.ir ایجاد کنید.

 

روش دوم cloudflare

cloudflare.com یک از شناخته شده‌ترین سرویس دهندگان است که خدمات DNS برای دامنه را درکنار سرویس‌های CDN و امنیت ابری و ... ارائه می‌کند. اگر برای دامنه خود از این سوریس استفاده می‌کنید طبق راهنمای زیر می‌توانید از خدمات دردانه استفاده کنید.

وارد پنل کاربری در cloudflare.com شوید. از لیست دامنه‌ها یک دامنه را انتخاب کنید. از گزینه‌های نوار بالا DNS را انتخاب کنید. اولین فیلد را بر روی CNAME قرار دهید. در فیلد دوم (Name) نام دامنه و یا زیر دامنه را وارد کنید. در فیلد سوم (Domain name) مقدار kn7.ir را وارد کنید. دکمه Add Record را بزنید.

 

Directadmin

دایرکت ادمین (Directadmin) یکی از رایج ترین پنل‌های مدیریت هاست است که در بسیاری از خدمات دهندگان سرویس میزبانی در ایران استفاده می‌شود.

اگر دامنه شما بر روی DNS یک سرویس دهنده فضای میزبانی تنظیم شده و پنل مدریت دایرکت ادمین بر روی آن ارائه می‌شود از طریق راهنمای زیر می‌‌توانید دامنه خود را بر روی بر روی کوتاه کننده رایگان کوروش نت (کا ان 7) تنظیم کنید.

وارد پنل کاربری هاست خود شوید. گزینه DNS Management را انتخاب کنید. در قسمت Add Domain Records مقادیر را در ردیف CNAME وارد کنید. در فیلد اول نام دامنه و یا زیر دامنه را وارد کنید. در فیلد دوم (CNAME) مقدار kn7.ir را وارد کنید. دکمه Add را بزنید. دکمه Save را در انتهای لیست بزنید.

 

Cpanel

سی‌پنل (Cpanel) یکی از قدیمی‌ترین و بهترین پنل‌های مدیریت فضای میزبانی و هاست است که در برخی از سرویس دهندگان ایرانی هم ارائه می‌شود.

اگر دامنه شما بر روی DNS یک سرویس دهنده فضای میزبانی تنظیم شده و پنل مدریت سی‌پنل بر روی آن ارائه می‌شود از طریق راهنمای زیر می‌توانید دامنه خود را بر روی کوتاه کننده رایگان کوروش نت (کا ان 7) تنظیم کنید.

وارد کنترل پنل هاست خود شوید. از بخش Domains گزینه Advanced Zone Editor را انتخاب کنید. در لیست دامنه ها دامنه مورد نظر را نتخاب کنید. از لیست Type گزینه CNAME را انتخاب کنید. در فیلد Name نام دامنه و یا زیر دامنه را وارد کنید. در فیلد CNAME مقدار kn7.ir را وارد کنید. دکمه Add Record را بزنید.